Michelin

michelin

Michelin, merkezi Fransa'nın Clermont-Ferrand şehrinde bulunan lastik markasıdır. 170 ülkede toplam 114.100 kişiye istihdam sağlamakla beraber 17 ülkede 70 üretim tesisi işletmektedir. 2017 yılında 187 milyon lastik üretmiştir. Şirket araştırma ve geliştirme süreçleri için her yıl 550 milyon euro yatırımla beraber her yıl yaklaşık 240 tan fazla patent başvurusu yapmaktadır. Firmanın 2010 yılında net geliri 17 milyar euroya ulaşmıştır. Rekabet avantajını korumak için oldukça önlem alan firmada kimyadan makina otomatikleştirmesine kadar 200 den fazla alanda uzman görev yapmaktadır.

michelin yaz lastiklerimichelin kış lastikleri


720 adet farklı Michelin Lastikleri için fiyatlar listeleniyor.

Michelin Lastik Fiyatları

Michelin Lastikleri

Michelin markasının lastik fiyatları ve modelleri yukarıda sıralanmıştır. Aracınıza uygun olan lastik ölçülerini yan taraftan filtreleme yaparak sıralayabilir dilerseniz 2023 michelin lastik fiyatlarını karşılaştırma listesine ekleyerek inceleyebilirsiniz.

Michelin Lastikleri

Lastikler kauçuk, çelik ve sentetik malzemeleri birleştirip 200 den fazla parçaya dönüştürerek yapılır. Uçak lastiğinden motosiklet lastiğine kadar çok geniş bir yelpazede lastik üretimi mevcuttur. Michelin lastiklerinin konforlu, güvenilir ve uzun ömürlü olması nedeniyle müşterilerin satın alma süreçlerinde tercih edilme sebeplerinin başında gelmektedir. Lastik adam olarak ta bilinen bibendum maskotu otomobil sürücüleri tarafından gerek reklam kampanyalarında gerekse kullandıkları logolarda ilgiyle karşılanmıştır. Markanın en önemli özelliği, kullanmış oldukları yüksek kauçuk oranı ve üretim aşamasında kullandıkları yüksek teknolojidir. Firmanın 2020 hedefleri arasında müşteri memnuniyetini arttırmak, çalışanlarının %85 inde marka bağlılığını elde etmek, otomobillerin ömrü boyunca 3 milyar litre yakıt tasarrufu ve 8 milyon ton karbondioksit salımını engellemek ve üretimlerinde daha az hammade kullanmak gibi hedefleri bulunuyor.

Michelin lastik özellikleri

Michelin, dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden biridir ve geniş bir lastik yelpazesi sunmaktadır. Michelin lastikleri, araçlar için farklı boyutlarda, tiplerde ve özelliklerde üretilmektedir. Bazı Michelin lastik özellikleri şunlardır:

  1. Yakıt verimliliği: Michelin lastikleri, düşük yuvarlanma direnci nedeniyle yakıt verimliliği sağlar.

  2. Islak yol tutuşu: Michelin lastikleri, ıslak yollarda bile yüksek düzeyde tutuş sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

  3. Konfor: Michelin lastikleri, sürüş konforunu artırmak için tasarlanmıştır ve düşük ses seviyesi sağlar.

  4. Yüksek performans: Michelin lastikleri, yüksek hızlarda ve zorlu koşullarda bile üstün performans gösterir.

  5. Dayanıklılık: Michelin lastikleri, uzun ömürlü ve dayanıklıdır, böylece daha az sıklıkta lastik değişimi yapmanız gerekir.

  6. Güvenlik: Michelin lastikleri, güvenlik standartlarını karşılar ve frenleme mesafelerini kısaltır.

Michelin Lastik Fiyatları Ne Kadar ?

Lastik fiyatları lastiğin ölçüsüne ve kullanım yerine göre değişkenlik göstermektedir. 16 inç lastik kullanan binek bir aracın ortalama lastik fiyatları 750 tl ile 5000 tl arasında değişmektedir. (Bu fiyat anlık olarak stokta olan lastiklere göre değişebilir.) Sağlamış olduğu yakıt tasarrufu ve uzun süre kullanım avantajından dolayı michelin lastik müşteriler için oldukça hesaplı duruma gelmektedir. Aracınıza uygun olan ebatı gelişmiş lastik arama motorundan filtre yaparak inceleyebilirsiniz. Michelin lastik fiyatlarına aşağıdaki sayfalardan ulaşabilirsiniz.

Michelin lastik fiyatları

Michelin kış lastiği fiyatları

Michelin dört mevsim lastik fiyatları

Michelin Lastik Modelleri Nelerdir ?

Lastik üreticilerinin mevsimsel olarak kullanım koşullarına göre farklılık gösteren en iyi performansı yakalayabilmek adına gerçekleştirdiği lastik desenleri mevcuttur. Bunların en başında standart binek araçların yaz lastikleri için primacy3, energy saver, primacy 4, kış lastikleri için ise alpin 4, alpin 5 ve alpin 6 desenlerini sıralayabiliriz. Kış şartlarında ıslak, karlı ve buzlu zeminlerde üstün yol tutuş performansı veren kış lastiklerini güvenle kullanabilirsiniz. Yaz ve kış lastiklerinin yanı sıra kış mevsiminin çok yoğun yaşanmadığı bölgeler için dört mevsim olarak kullanılabilen crossclimate desenini üretmiştir. Michelin markasının spor otomobiller için ürettiği Pilot Süper Sport gibi yüksek performans grubu lastik modelleri de bulunmaktadır.

Energy Saver

michelin energy saver lastikleriMichelin Energy Saver lastikleri 80 litre kadar daha az yakıt yakmanızı sağlar. Diğer lastiklere göre 10000 kilometre daha fazla kullanım ömrü vardır ve ıslak zemindeki aracın yol tutuşunu 3 metre kadar daha kısa fren mesafesi sağlar.

Primacy HP

Michelin primacy HPYüksek performans beklenen ve lüks araçlar için üretilmiş olan Primacy HP lastikleri ıslak yollarda pilot primacy lastiklerine göre 2 metreye kadar fren mesafesinde avantaj sağlar. 150 den fazla otomobil için orjinal ekipman olarak fabrika çıkışında araçlara monte edilir.

Primacy 3

Michelin primacy 3Michelin primacy 3 lastikleri güvenlik ve uzun kullanım ömrü düşünülerek tasarlanmış yeni nesil lastiklerdir. Diğer ana markaların kullanım ömründen ortalama olarak %30 daha fazla kullanım avantajı sunar. Primacy 3'ün diğer lastiklerden ayıran en önemli özelliği, üretimde ki yeni teknoloji sayesinde lastik yüzeyinin tamamı asfalt ile temas kurarak ıslak ve kuru zeminlerde maksimum yol tutuş özelliği gösterir.

Primacy 4

Michelin primacy 4Michelin primacy 4, Every grip teknolojisi sayesinde ıslak yol koşullarında yüzde yirmi iki daha fazla su tahliyesi yaptığı için üstün fren mesafesi sağlıyor. Yeni nesil kauçuk bileşenlere sahip primacy 4 yeni teknolojisi sayesinde aşındığında bile performansını kaybetmiyor.

Crossclimate

Michelin crossclimateTüm hava şartlarına hazır olmanızı sağlayan Michelin crossclimate güvenle ve özgürce hareket etmenizi sağlıyor. M+s özelliği bulunan lastiğin ıslak zeminde ki fren mesafesi AB etiketlerine göre A değerine sahiptir. Crossclimate lastiklerini dört mevsim boyunca kullanabilirsiniz.

CrossClimate 2

Michelin CrossClimate 2

Michelin'in yeni nesil 4 mevsim lastiği CrossClimate 2 1 Eylül 2021 tarihinde Avrupa genelinde eş zamanlı olarak piyasaya sürülmüştür. Bu yeni dört mevsim lastik modeli 2020 ve 2021 yıllarında yapılan dokuz testin altısında en iyi performans gösteriyor. Hem yaz hem kış aylarında tüm hava koşullarına uyumlu olacak şekilde geliştirilen CrossClimate 2 etkin ve dengeli performansıyla göze çarpıyor.

Pilot Sport PS 2

Michelin Pilot Sport PS2Michelin Pilot Sport PS2 lastikleri hassas spor kullanımı amaçlayan sürücüler için olağanüstü performans sağlayan bir lastiktir. Dünyanın en ünlü spor otomobillerinde orjinal ekipman olarak tercih ediliyor. Trafiğe kapalı bir alanda MICHELIN Pilot Sport ile donatılmış Bugatti Veyron, saatte 400 km den yüksek bir hızla dünya rekorunu elinde bulunduruyor.

Pilot Sport PS 3

Michelin Pilot Sport 3Spor odaklı araçlar ve yüksek güç üreten otomobiller için üretilmiş bir lastik olan MICHELIN Pilot Sport 3, hem ıslak hem de kuru koşullarda size sürüş keyfi ve güvenlik sunuyor. 2009 yılında bağımsız TÜV SÜD tarafından yapılan testler neticesinde Pilot Sport PS2 ile karşılaştırıldığında ıslak yollarda 3 metre daha kısa fren mesafesi sağlamaktadır.

Pilot Sport PS 4

Michelin Pilot Sport 4Michelin Pilot Sport 4 lastikleri en yüksek seviyede direksiyon hakimiyeti sunarak sürüş tepkilerine anında cevap verir. Dynamic Response teknolojisi sayesinde aramid ve naylondan oluşan hibrit kuşak, direksiyon hareketlerini yola en iyi şekilde aktarması için tasarlanmıştır.

Kaynakça:

https://www.michelin.com/le-groupe-michelin/

https://tr.wikipedia.org/wiki/Michelin

https://www.michelinman.com/