Michelin Lastikleri

Michelin lastiklerinin merkezi Fransada bulunan Clermont-Ferrand şehridir. Michelin 170 ülkede toplam 114.100 kişiye istihdam sağlamakla beraber 17 ülkede 70 üretim tesisi işletmektedir. 2017 yılında 187 milyon lastik üretmiştir. Michelin markası araştırma ve geliştirme süreçleri için her yıl 550 milyon euro yatırımla beraber her yıl yaklaşık 240 tan fazla patent başvurusu yapmaktadır. Michelin lastiklerinin 2010 yılında net geliri 17 milyar euroya ulaşmıştır. Rekabet avantajını korumak için oldukça fazla önlem alan firmada kimyadan makina otomatikleştirmesine kadar 200 den fazla alanda uzman görev yapmaktadır. Lastikler kauçuk, çelik ve sentetik malzemeleri birleştirip 200 den fazla parçaya dönüştürerek yapılır. Uçak lastiğinden motosiklet lastiğine kadar çok geniş bir yelpazede lastik üretimi mevcuttur. Michelin lastiklerinin konforlu, güvenilir ve uzun ömürlü olması nedeniyle müşterilerin satın alma süreçlerinde tercih edilme sebeplerinin başında gelmektedir. Lastik adam olarak ta bilinen bibendum maskotu otomobil sürücüleri tarafından gerek reklam kampanyalarında gerekse kullandıkları logolarda ilgiyle karşılanmıştır. Markanın en önemli özelliği, kullanmış oldukları yüksek kauçuk oranı ve üretim aşamasında kullandıkları yüksek teknolojidir. Firmanın 2020 hedefleri arasında müşteri memnuniyetini arttırmak, çalışanlarının %85 inde marka bağlılığını elde etmek, otomobillerin ömrü boyunca 3 milyar litre yakıt tasarrufu ve 8 milyon ton karbondioksit salımını engellemek ve üretimlerinde daha az hammade kullanmak gibi hedefleri bulunuyor.

Michelin Lastik Modelleri

Michelin lastikleri mevsimsel olarak kullanım koşullarına göre farklılık gösteren en iyi performansı yakalayabilmek adına lastiklerin üretim aşamasında kazandırdıkları lastik desenleri mevcuttur. Bunların en başında standart binek araçların yaz lastikleri için primacy3, energy saver, primacy 4, michelin kış lastikleri için ise alpin 4, alpin 5 ve alpin 6 desenlerini sıralayabiliriz. Markanın spor otomobiller için de ayrıca özel lastik desenleri üretmektedir. Bir çok otomobil üreticisi fabrika çıkışı orijinal ekipman olarak michelin lastiklerini kullanmaktadır.

Michelin Lastik Fiyatları

Michelin lastikleri, sağlamış olduğu yakıt tasarrufu ve uzun süre kullanım avantajından dolayı michelin lastik fiyatları müşteriler için oldukça hesaplı duruma gelmektedir. Kış şartlarında ıslak, karlı ve buzlu zeminlerde üstün yol tutuş performansı veren kış lastiklerini güvenle kullanabilirsiniz. Michelin yaz ve kış lastiklerininin yanı sıra kış mevsiminin çok yoğun yaşanmadığı bölgeler için dört mevsim olarak kullanılabilen crossclimate desenini üretmiştir. En uygun michelin lastik fiyatları nı kategorimizden inceleyebilir, aracınıza uygun olan ebatı gelişmiş lastik arama mototundan filtreleyerek inceleyebilirsiniz.

Michelin markası hakkında bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Michelin lastik fiyatları için buraya tıklayabilirsiniz