Bridgestone

bridgestone

Japon lastik markası olan Bridgestone, 1 Kasım 1988 tarihi itibari ile Lassa markasıyla eşit ortaklık kurularak Brisa şirketi adı altında Türkiye pazarına giriş yapmıştır. Türkiye'de üretim fabrikası mevcut olan Bridgestone lastikleri, ülkemizde en büyük satış ağına sahip lastik markalarından biridir. Şirket 1990 yılında 196.000 metrekarelik üretim alanlarında, en yeni teknolojileri kullanarak, seri üretimine başlamıştır. 1997 yılında 260.000 metrekareye ulaşan kapalı alanı ile üretimini geliştiren şirket, lastik üretiminde Avrupa’da altıncılığa ülkemizde ise birinciliğe yükselmiştir. Şirket üretim tesislerinde 500 civarında değişik lastik türü üretmekte ve yurt içinin yanı sıra yurt dışında da 52 ülkeye satış yapmaktadır. Aşağıdaki bağlantılardan Bridgestone yaz lastikleri, kış lastikleri ve dört mevsim lastik seçeneklerini inceleyebilir, uygun fiyatlar ile sipariş verebilirsiniz.

bridgestone yaz lastikleribridgestone kış lastikleri


490 adet farklı Bridgestone Lastikleri için fiyatlar listeleniyor.

Bridgestone Lastik Fiyatları

Bridgestone lastikleri sayfamızdan marka ile ilgili bazı bilgilere ulaşabilir, ürünleri ebat, mevsim hız ve yük endekslerine göre sıralayabilir, aracınıza uyumlu modellerin bridgestone lastik fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

-Bridgestone yaz lastikleri

-Bridgestone kış lastikleri

-Bridgestone dört mevsim lastikleri

bridgestone

Lastik sektöründe kendisini kanıtlayan firma, ülkemiz dışındaki birçok ülkede de en güvenilir markalar listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. Bridgestone, kullanıcılarını düşünerek sürekli kampanyalar yapıp, en güvenli lastikleri en uygun fiyatlarla ulaşmalarını da sağlıyor. Bridgestone, lastiklerinin kalitesine güvendiğinden, kullanıcılarına sattığı lastikler için, fatura tarihinden geçerli olmak üzere fabrika üretim hatalarına karşı 2 yıl garanti de veriyor.

Neden Bridgestone Lastikleri?

"Sonuna Kadar Git" sloganı ile pazarda yer alan Bridgestone, ileri teknoloji ve özel üretim teknikleri ile ürettiği lastik çeşitlerini kullanıcılarına sunuyor. Kullanıcıların, lastiklerinden daha iyi performans sağlamaları için, araçlarına uygun olan lastiklerin özelliklerini iyi incelemeleri gerekiyor. Kullanıcılar, özellikle araçlarını kullanacakları hava ve zemin koşullarına göre, lastik seçimi yaparak daha üst seviyede güvenlik ve performans elde edebilirler. Bridgestone lastik çeşitleri arasında, her aracın ve sürücünün ihtiyaçlarına, tam olarak cevap verebilecek çeşitler bulunuyor.

Bridgestone lastikleri, dünyanın en çok satan lastikleri arasında bulunuyor. Dünya üzerinde 52 ülkede satışı devam eden markanın lastikleri, özellikle son teknoloji kullanılarak üretildiğinden, emniyetli ve güvenli olmasından dolayı tercih ediliyor. Lastiklerin her türlü zeminde gösterdiği yüksek performans ve dış etkenlere karşı dayanıklılığı ve uygun lastik fiyatları kullanıcıların tercih sebepleri arasında bulunuyor.

Bridgestone lastiklerinin sektördeki diğer lastiklere oranla çok daha uzun ömürlü olması ise, kullanıcılara uzun vadede iyi bir tasarruf imkanı da sağlıyor. Kötü zemin şartları ile ıslak ve karlı zeminlerdeki üstün yol kavarama özellikleri, lastiklerin kullanım alanlarındaki sınırlamaları da ortadan kaldırıyor.

Özellikle ani fren durumlarında, kaliteli bir lastikten beklenen reaksiyon hızının üstünde bir performans sağlıyor. Keskin virajlara giriş ve çıkışlarda ise, yol tutuculuğu ile sürücülerin araçlarına daha iyi hakim olmalarına yardımcı oluyor.

Neden Emniyet Lastiği?

Bridgestone, lastiklerini emniyet lastiği özellikleri ile üreterek, sürücülere güvenli bir sürüş yolculara ise huzurlu bir seyahat imkanı sağlıyor. Bu kapsamda üretilen ve satışa sunulan

Bridgestone lastiklerinin özelliklerinden bazıları şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Kış koşullarında tutunma kabiliyeti: Bridgestone emniyet lastikleri, özel kış karışımı sayesinde düşük sıcaklıklarda dahi sertleşmez ve her türlü zemin şartlarında daha yüksek tutunma kabiliyetiyle emniyet sağlar.
 • Islak zeminde sağlam yol tutuşu: Özel partikül z karışım teknolojisi ile üretilen lastiklerin ıslak zeminde bile daha iyi yol kavramasını ve emniyetli sürüş imkanı sağlar.
 • Islak zeminde sorunsuz viraj alma: Multi performans bloğu teknolojisi ile üretilen lastikler ıslak zeminlerde ve en keskin virajlarda en güvenli sürüş imkanı sağlar.
 • Lastiğin suda kaymadan ilerlemesi: Gutt ıı simulasyon teknolojileri ve su tahliye yüzeyi sayesinde su tahliyesi maksimum seviyede olur. Böylece, lastiklerin sulu zeminlerde kayma riskleri de minimum seviyeye inmiş olur.
 • Ani manevraya anında tepki: Sürekli merkezi düz blok teknolojisi ile üretilen lastikler, sürücünün yapacağı ani manevralara anında cevap vermesini sağlar.
 • Kuru zeminde kusursuz yol tutuşu: Eş basınç bloğu teknolojisi sayesinde zemini sıkıca kavrar ve kuru zeminlerde kusursuz bir yol tutuşu sağlayarak sürücünün daha rahat kullanımına imkan tanır.
 • Kuru zeminde kısa fren mesafesi: Sürekli temas yüzeyi teknolojisi sayesinde kısa fren mesafesi sağlar ve böylece beklenmedik sürprizler için sürücüye hazırlıklı olma imkanı sağlar.
 • Kuru zeminde sorunsuz viraj alma: Sıfır topuk teknolojisi sayesinde virajlardan değişen ağırlık dağılımının dengelenmesini sağlar. Böylece, aracın kuru zeminlerde viraj alma performansı daha da artar.
 • Yüksek hızda kararlı sürüş: Özelleştirilmiş diş ve blok kombinasyonu teknolojisi sayesinde kuru ya da ıslak zemin farkı olmadan yüksek hızlarda bile yüksek kararlılık göstermektedir.
 • Dış etkenlere karşı dayanıklılık: Uzun karbon zinciri teknolojisi sayesinde kullanılan kauçuğun dayanıklılığı daha da artmaktadır. Bu da, lastiklerin dış etkenlerden kaynaklanan yırtılma ve çatlama gibi sorunlarını minimum seviyesine indirmektedir.
 • Ömür boyu performans: Çift katmanlı karışım teknolojisi sayesinde %50 oranında aşınsa bile, ıslak zeminde aynı performansını yakalayabilmektedir.

Bridgestone, bu özellikler ile diğer lastiklerden emniyet ve performans açısından oldukça öne çıkmaktadır. Bu da, markanın lastik sektöründe ki liderliğini daha da perçinlemesini sağlamaktadır.

Bridgestone Lastik Fiyatları

Her lastik markasında olduğu gibi, Bridgestone lastik fiyatları da model ve ebatları ile kullanım durumuna göre değişiklik göstermektedir. Bir lastikte bakılması gereken konuların başında, fiyattan önce özellikleri gelmektedir. Bridgestone lastikleri, sahip oldukları performans ve özellikleri ile belirlenen fiyatları fazlası ile karşılamaktadır. Özellikle sağladığı yakıt tasarrufu ve uzun ömürlü olması ise, fiyatların uzun vadede daha da ekonomik olmasını sağlamaktadır. Bunların yanı sıra, marka sektörde lider olmanın ve yüksek üretim gücüne sahip olmanın avantajı ile ürünlerinde sürekli kampanyalar yapmakta ve müşterilere uygun bridgestone lastik fiyatları sağlamaktadır.

Dört Mevsim Lastiklerinde de Lider

Bridgestone her mevsim şartlarında kullanılabilen dört mevsim lastiklerinde de liderliğini sürdürüyor. Bridgestone dört mevsim lastikleri yaz kış demeden, yağmurlu, çamurlu ve karlı ortamlarda sürücülere sorunsuz ve güvenli sürüş imkanları sunuyor. Özellikle lastiklerin kauçuklarının üretiminde kullandığı Nano-propech teknolojisi sayesinde, her türlü hava koşulunda yüksek manevra kabiliyeti sağlıyor. Dört mevsim lastikleri, yaz koşullarda tüm performansları zorlarken, kötü hava koşullarında da çok iyi bir yol tutuşu ve fren imkanı sağlıyor.

Bridgestone Lastik Modelleri

Marka, birden fazla araç tipine göre lastik çeşitlerini satışa sunuyor.

Bu kapsamda sektörde bulunan bazı Bridgestone lastik modelleri şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Otomobil: B250, B330 Evo, B381, Driveguard, Dueler, Duravis, Ecopia, Potenza, Turanza ve Blizzak gibi
 • 4X4&SUV: Dueler, Ecopia, Potenza, Turanza ve Blizzak gibi
 • Hafif ticari: Duravis, Blizzak, R 200, R294, R 623 ve RD 613 gibi

Bridgestone modellerinin desen isimleri ise şöyledir;

LM25, LM30, DMV1, LM80 EVO, DRIVEGUARD, ER300, T005, ALENZAS, ALENZA1, A005, R410, RE050 RFT, A/T694, RE050, ER300 RFT, EL42, ER42, S001 RFT, ECOPIA EP25, T001, EP850, H/T684, H/T687, H/T689, ER33, H/T840, Dueler H/P, S001, ER370, H/L 400, ECOPIA EP100A, EP150

Blizzak LM 001

Bridgestone blizzak lm001

Blizzak LM 005
Bridgestone blizzak lm005
Blizzak LM 25
Bridgestone blizzak lm25

Dualler Hp Sport
Bridgestone dualler hp sport
Potenza S001
Bridgestone potenza s001
Turanza t001
Bridgestone Turanza t001

Turanza T005

Bridgestone Turanza t005

Weather Control A005

Bridgestone Weather Control A005

Bu modeller kendi aralarında, yaz, kış ve 4 mevsim olarak da değişmektedir. Bridgestone kış lastiği modellerinde çok geniş bir araç çeşitliliğine sahip bulunuyor. Kış lastik modellerinin en önemli özellikleri ise; kar üzerinde optimum çekiş ve kavrama ile optimum su ve erimiş kar tahliyesi olarak sayılıyor. Yazlık modellerinde ise, daha yüksek performans ve patlamalara karşı daha fazla direnç özellikleri öne çıkmaktadır.

Bridgestone lastik modellerinin ortak özelliklerinin başında, hepsinin ileri teknoloji kullanılarak üretilmesi gelmektedir. Bunların yanı sıra; ıslak zemin performansı, güvenli yol tutuşu ve frenleme, suda kızaklamaya karşı dayanıklılık ve aşınmaya karşı direnç ve darbelere karşı dayanıklılık da sayılmaktadır. Ayrıca uzun ömürlü olması ve yakıt tasarrufu sağlaması da en önemli ortak özellikler arasında bulunmaktadır.

https://www.otolastikci.com.tr/bridgestone

Kaynakça:

https://www.bridgestone.com.tr

https://tr.wikipedia.org/wiki/Bridgestone