Continental

continental
Continental
markasına ait ilk fabrika 1871 yılında Almanya'nın Hannover şehrinde kurulmuştur. Avrupa'nın başlıca otomobil lastiği üreticilerinden biri olan Continental, orjinal ekipman pazarında dünyanın önde gelen otomotiv tedarikçileri arasında yer alır. Ortalama olarak Avrupa'da üretilen her üç araçtan biri fabrika üretim aşamasında Continental lastikleri takılı olarak satışa sunulur. 2023 yaz, kış ve dört mevsim continental lastik fiyatlarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

continental yaz lastikleri

continental kış lastikleri


819 adet farklı Continental Lastikleri için fiyatlar listeleniyor.

Continental Lastik Fiyatları

continental-lastikleri

Continental Lastikleri

Neden Continental ?

Araç sahibiyseniz araçları kullanmanıza bağlı olarak lastiklerini değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Özellikle yanlış lastik tercihinde bu değişim daha sıklıkla yaşanır. Bu sorunları yaşamamak için kaliteli ve aracınız için uygun özelliklere sahip lastikleri kullanmanız gerekir. Kaliteli ve aracınıza uygun lastik almak isterseniz Continental lastik kategorisini inceleyerek en uygun lastiği bulabilirsiniz. Kışlık, yazlık ve dört mevsim kullanıma uygun lastik modellerini inceleyebilirsiniz. Ayrıca modellerin fiyatları arasında karşılaştırma yapabilirsiniz.

Continental Lastik Markasının Tarihçesi

Continental Almanya Hannover’de 1871 yılında kurulan bir şirkettir. İlk olarak bisiklet ve faytonlar için sert lastiklerin üretimini yapan şirket 1898 yılında ise otomobil lastiği üretimine başlar. Sonrasında ise çivili, kanallı ve perçinli lastiklerin üretimini yapar. Yıl 1960’ı gösterdiğinde ise doğa dostu lastiklerin üretimini yapmaya başlar.

Günümüzde ise firma Avrupa’nın en önemli lastik markalarının satışını yapar. 51 farklı ülkeye hizmet veren bu kaliteli firma tarafından üretilmiş olan continetal lastik modelleri arasından birisini kullanmak isterseniz kategoriyi inceleyerek en uygun ürünü seçebilirsiniz.

Continental Lastik Modelleri Nelerdir ?

Continental lastik modelleri kullanım zamanlarına bağlı olarak üç farklı türden oluşurlar. Bunlar yaz lastikleri, kış lastikleri ve dört mevsim kullanım yapılabilen lastiklerdir. Yaz lastikleri kış dışındaki mevsimlerde kullanıma uygun olan lastiklerdendir. Aracın yola daha iyi tutunmasını sağlamak amacıyla tasarlanmışlardır. Kullanıcılar için büyük rahatlık sağlayan modellerdir.

Kış lastikleri ise kış aylarında görülen kar, don veya buzlanma gibi olaylarla aracın sorunsuz ilerlemesini sağlayan lastiklerdir. Genellikle kış mevsimi yaklaşılırken kullanılmaya başlanırlar. Dört mevsim lastik modelleri ise yaz lastikleriyle benzerlik gösteren ancak kış aylarında da kullanılabildikleri için yaz lastiklerinden ayrı değerlendirilen lastiklerdir. Bu üç gruptan oluşan continental lastiklerinden satın almak isterseniz kategoriye girerek mevsime göre arama yaparak aracınıza uygun olacak modeli seçebilirsiniz.

Yaz Aylarında Kullanıma Uygun Continental Lastikleri

Araç sahiplerinin lastik bulmasını kolaylaştırmak için hazırlanan kategoride bulunan continental lastik modelleri arasında yaz aylarında kullanıma uygun olan lastikler vardır. Bu lastikler maksimum kavrama özellikleri, üstün yol tutuşu ve viraj güvenliği özellikleri sayesinde kullanıcılara büyük kolaylık sağlarlar.

Yaz aylarında kullanıma uygun olan lastik modellerinin isimleri şunlardır;

ContiSportContact 5P

ContiSportContact 5P
SportContact 6

SportContact 6
PremiumContact 6

PremiumContact 6

EcoContact 6

EcoContact 6

ContiPremiumContact 2

ContiPremiumContact 2
ContiEcoContact 3

ContiEcoContact 3
Conti.eContact Hybrid

Conti.eContact Hybrid

Bu modelleri aracınızın türüne, hız yapma isteğinize, kontrol sağlama isteğinize ve teknolojik lastik kullanma isteğinize bağlı olarak seçerek sayfada belirtilen fiyatlar üzerinden kolaylıkla satın alabilirsiniz. Continental lastik fiyatları da seçeceğiniz modele göre değişir. Bu nedenle seçtiğiniz modelin fiyatını öğrenerek siparişinizi verebilirsiniz.

Kış Aylarında Kullanıma Uygun Lastikler

Kategoride kış aylarında kullanıma uygun continental lastik modelleri oldukça fazladır. Bu lastikler araç sürücülerinin kış aylarında buzlanma ve şiddetli yağışlarda zorluk yaşamadan araçlarını kullanmalarına yardımcı olan lastiklerdir. Kış aylarında kullanılabilecek lastikler arasında ContiWinterContact serisi yer alır. Bu seride TS 810, TS 830, TS 830 P, TS 800 ve TS 810 Sport gibi lastik modelleri yer alır.

WinterContact lastik serisinde ise TS 860 S, TS 850 P ve TS 860 gibi modeller vardır. Bu serilerdeki ürünlerden aracınız için tercih ederseniz karda mükemmel performans, muhteşem sürüş konforu ve kış koşullarında yüksek performans özellikleri bulunan lastiklere sahip olabilirsiniz.

Dört Mevsim Kullanıma Uygun Lastikler

Continental kategorimizde bulabileceğiniz lastik çeşitleri arasında dört mevsimde kullanabileceğiniz lastikleri bulmanız da mümkündür. Bu lastikler üretim özellikleri sayesinde hem kuru hem ıslak zeminde lastiklerin sorunsuz hareket etmesini sağlar. Böylelikle lastikler sebebiyle yaşanabilecek kazaları yaşama ihtimaliniz azalır. Kategorimizde bulabileceğiniz dört mevsim lastik modelleri arasında AllSeasonContact lastikleri yer alır. Bu lastikler dört mevsim kullanabileceğiniz lastiklerdir.

Araçlarınızın türüne göre seçeceğiniz doğru lastikler sayesinde konforlu yolculuk ve sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca kuru zeminde yüksek fren performansı sağlarlar. Dört mevsim continental lastik fiyatları ne kadar? Sorularınız varsa kategoriden ilgili lastiği seçerek fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Otomobiller İçin Tercih Edilebilecek Lastikler

Continental lastik modelleri araması kategoride araç türüne göre yapılabilir. Bu sayede kişiler kullandıkları araç için uygun modeli bularak sipariş verebilirler. Böylelikle yanlış lastik kullanımından kaynaklanan sıkıntıları yaşamazlar. Otomobiliniz için lastik arayışındaysanız kategoriden otomobil kategorisini seçerek yaz, kış veya dört mevsim continental lastik modellerine ulaşabilirsiniz.

Suv Ve 4x4 Araçlar İçin Tercih Edilebilecek Lastikler

Suv ve 4x4 araç kullanıyorsanız kategoride otomobil türünü 4x4 seçerek continental lastik modelleri arasında arama yapabilirsiniz. Suv veya 4x4 gibi araçları için özel üretilen lastikleri aramanız sayesinde bularak inceleyebilirsiniz. Bu araçlar için dört mevsim, yaz ve kış lastiği kategoride mevcuttur.

Suv ve 4x4 araçlar için lastik aramanızda Conti4x4WinterContact lastik modeline rastlayabilirsiniz. Bu lastik suv veya 4x4 araçların kış aylarında kullanımına uygun olarak üretilmiş bir lastiktir. Bu lastik modelinin suda kızaklama direnci, sessiz sürüş performansı ve üstün çekiş gücü vardır. Böylelikle bu lastiği seçerseniz kışın yapacağınız yolculukların rahat ve güvenli geçeceğini anlayabilirsiniz.

4x4 araçlar için continental lastik fiyatları bilgisini öğrenmek istiyorsanız kategori sayfasında yer alan filtre seçeneklerini kullanarak  fiyat bilgisi ve lastiklere dair merak ettiğiniz diğer bilgileri öğrenebilirsiniz.

Van Araçlar İçin Tercih Edilebilecek Lastikler

Yük taşıma için kullanılan van araçların yolda sorunsuz ilerlemesi için aracın yükünü taşıyacak lastiklere sahip olması gerekir. Continental lastik modelleri arasından van araçlar için uygun lastik bulmanız mümkündür. Yükle birlikte zorlu yolları aşmanız gerekiyorsa bu lastiklerden birisini satın alarak güvenli yolculuk yapabilirsiniz. Van araçlar için VanContact Ap, ContiVanContact 100, Vanco 2, Vanco Contact 2 modellerini seçebilirsiniz. Bu modellerde bulunan ıslak yol fren performansı, yüksek verimlilik, ağır yüklerde uzun ömür ve yüksek dayanıklılık özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

Kış Aylarında Kazaları Önleyen Lastikler

Kış aylarında araçlarda uygun lastiklerin kullanılmaması kaymaya bağlı büyük kazaların yaşanmasına neden olur. Bu sebeple özellikle kış aylarına mevsime uygun lastiklerin kullanılması gerekir. Continental lastikleri kış aylarına uygun modellere sahiptir. Bu sayede mevsime uygun lastiklerin kullanılmasıyla kayma olaylarını azaltarak kaygan yollarda yol hakimiyetini kaybetmeden ilerleyebilirler. Böylelikle can ve mal kaybı yaşanan kazalar en aza indirgenebilir.

Kışlık olarak üretilen lastiklerin mevsim bitiminde çıkarılarak güvenle muhafaza edilmesi mümkündür. Depo veya garajlarda hasar görmeden saklanabildikleri için gelecek yılda kullanılmaları mümkündür. Eğer kış aylarında aracınıza uygun lastiğiniz yoksa kategoriden kaliteli, kullanışlı ve güvenlikli modelleri inceleyerek kaliteli lastiğe sahip olabilirsiniz.

Uzun Süre Kullanılabilecek Lastikler

Doğal kauçuk, sentetik kauçuk ve yapısal malzemeler kullanılarak üretilen continental lastikler uzun süre kullanılabilir. Bu sayede kişilerin sürekli lastik satın alma derdinden kurtulmalarını sağlarlar. Özellikle 4 mevsim olarak tercih edilen lastikler yaz kış lastik değiştirme veya satın alma olaylarını ortadan kaldırır. Böylelikle kişilerin her mevsim araç kullanmalarını sağlar. Ayrıca kategoriden tercih edilen modellere bağlı olarak üstün sürüş konforu, kavrama performansı ve yüksek fren performansına sahip olunmasını sağlarlar. Böylelikle kaza oranlarının azalmasına da yardımcı olurlar.

Lastik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kategoriden zorluk yaşamadan lastik seçimi yapmanız mümkündür. Ancak seçim yaparken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekir. Bu hususlardan en önemlisi seçtiğiniz lastiğin aracınıza uygun olmasıdır. Bunun için kategoride yer alan lastiklerin özellikleriyle aracınızın özelliklerini karşılaştırabilirsiniz.

Continental Lastik Fiyatları

Continental lastik fiyatları satın alacağınız lastiğin yaz, kış veya dört mevsim lastiği olmasına bağlı olarak değişir. Bunun dışında fiyatlardaki değişim lastiğin sahip olduğu özelliklerden dolayı da yaşanabilir. Lastik ve mevsim özellikleri dışında fiyat üzerinde araç türlerinin de etkisi vardır.

Continental lastik modelleri üst sınıf, orta sınıf, van veya 4x4 gibi araçlara uygun olarak tasarlandığı için araç türlerine göre fiyatlarda artış ya da azalış olabilir. Lüks araca sahip olanların satın alacakları lastik diğer araç lastiklerinden daha yüksek fiyatlı olabilir. Aynı şekilde arazi araçları için seçilecek lastik arazide rahat kullanım sağlayacak özelliklerde üretildiği için fiyatı diğer türlerden daha yüksek olabilir.

Aracınız için uygun lastiklerin fiyatlarını site üzerinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca lastik modellerine göre fiyat karşılaştırması yaparak aracınıza uygun üretilen farklı modellerden birisini satın alabilirsiniz.

https://www.otolastikci.com.tr/continental

Kaynakça:

https://www.continental.com

https://en.wikipedia.org/wiki/Continental_AG